Když vás osloví zmatený cizinec s mapou, mějte u sebe zicherku!
Erika Fosterová řeší svůj další případ a vy mu možná - stejně jako uživatelé Databáze knih - dáte nejvyšší hodnocení ze všech pěti. Zvlášť, pokud se chystáte na kariéru sériového vraha v internetovém prostředí - dost se toho tady naučíte. Aspoň mě by teda spousta fíglů vůbec nenapadla...
Tenhle případ začíná šokovaným studentem u kontejneru s mrtvou dívkou. Erika najde souvislost s půl roku starou vraždou a vydává se po stopě... S pachatelem se seznámíte asi na straně 100 - což je oproti prvnímu dílu zásadní rozdíl. Chvíli si nejste jisti, jestli je to opravdu on, ale pak poznáte jeho modus operandi, víte, jak myslí a co chystá, a je jasné, že už jde jen o to, kdy ho Erika chytí a kolik dívek do té doby ještě zemře.
Erika má opět problém s nadřízenými, se kterými jedná nepříliš vybíravě a vždycky prosazuje svou. Asi to dokresluje její postavu a ukazuje, že bez ní by se případ vlekl déle, ale asi bych se bez těch třenic, pro samotný příběh nepodstatných, obešla. Neústupná, když není po jejím, tvrdohlavá, bez taktu. Parťák, jakého by si člověk přál... ;)
V jednu chvíli jsou všechny karty odkryty a vy si říkáte, že pachatel už nemá žádnou šanci předvídatelnému závěru uniknout, ale ještě se to zamotá...
Pro mě je to teda druhá kniha série, asi nejsem pečlivka, která by to musela jet popořádku, a čtu to tak, jak se mi to dostane do ruky. U Eriky to navíc nevadí. A přestože hlavní postava mi občas leze na nervy, nesnáším hlavně detaily mučení a úchylné popisy, na kterých mi přijde že si mnozí současní autoři thrillerů a detektivek ujíždějí. Robert Bryndza to umí elegantně: řekne vlastně všechno, ale není vám z toho ještě týden zle.
Knížka mě bavila moc, těším se na další a vy máte příručku internetového vraha v audioukázce :)
Koupíte ji zde: Do posledního dechu