Žena v knihách

Kdo sakra řek, že thrillery umějí jen seveřani?!

Znáte to: ke knize se dostanete po pekelném dni, přečtete pár stránek, a vytuhnete. Mám náročné dny, ale s touhle knihou byly náročné i večery :)

V příběhu jde o to, že manželce hlavního hrdiny před pětadvaceti lety zmizela rodina - otec, matka i bratr. Nikdy už o nich neslyšela, ale taky nikdy neztratila naději, že jednou se dozví, co se stalo. To asi člověka poznamená...

Takže Cynthia je trochu hysterická ohledně bezpečnosti vlastní dcery, chce ji mít neustále pod kontrolou a mít jistotu, že ji nikdy nic podobného nepotká. Cynthiina nervozita ještě vzroste s podivným autem před školou, s otcovým kloboukem, který se zničehonic objevil u nich doma, s podivným mailem a podezřelým dopisem, u kterého se ukáže, že ho autor napsal na psacím stroji Cynthiina manžela... Napsal ho on? Nebo Cynthia? Je možné, že celou tu dobu věděla, co se stalo?? Jo, jednoho z pachatelů asi odhalíte celkem záhy, a přesně jsem taky věděla, co bude tou Čechovovou puškou, která ještě bude v příběhu použita... Ale protože jsem od knihy nic nečekala, byla jsem právem nadšená. A víte co? Už mám v knihovně zarezervovaný druhý titul (Nepříjemně blízko), který je tím druhým z dvojice dosud v Česku vydaných autorových knih. Těším se!

 

Ukázka:

Unaveně jsem se usmál. "Říká, že si z ní ostatní děti dělají legraci."

"Ona to vydrží."

Chtěl jsem něco říct, ale zdálo se mi, že tenhle rozhovor už jsme vedli tolikrát, že nemám co víc dodat.

Mlčení tedy přerušila Cynthia.

"Víš přece, že je spousta zlých lidí. Svět je jich plný."

"Já vím, Cyn, já vím," přikývl jsem a snažil jsem se, aby můj hlas nezněl unaveně a naštvaně. "Ale jak dlouho ji hodláš vodit? Než jí bude dvanáct? Patnáct? Budeš ji vodit ještě na střední školu?"

"To budu řešit, až to přijde," odsekla. Odmlčela se. "Zas už jsem viděla to auto."

Auto. Každou chvíli zas nějaké auto.

Cynthia mi poznala na obličeji, že nevěřím, že by na tom něco bylo. "Ty si myslíš, že jsem blázen, co?" obvinila mě.

 

Za knihu děkuji e-shopu Knihy ABZ

Koupit ji můžete zde: https://knihy.abz.cz/prodej/na-louceni-nebyl-cas

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář