Žena v knihách

Kulový blesk... a co se stalo potom

Alex byl exot ještě před tou nehodou: svého otce nikdy neviděl, nic o něm neví a žije sám s matkou, která je tak nějak zvláštní a taky trochu jasnovidka. Když pak do Alexe uhodil kulový blesk, věci se tím rozhodně nepřiblížily normálu.

Epilepsie a následující domácí výuka jen prohloubily Alexovu jinakost a vyloučenost ze společnosti vrstevníků, kteří povětšinou nejsou fanoušky astronomie. Jednou při útěku před nakládačkou se Alex schová do cizí zahrady a naváže nepravděpodobné přátelství se starým morousem. Během pár týdnů je ale všechno jinak a Alex se svými "kulovými" následky rozhodně není tím, kdo tady má největší problém...

Tenhle příběh vypráví o tom, že bez ohledu na to, jak nestandardní jsme v očích druhých, máme stejnou šanci najít spřízněnou duši. Že "správnost" je relativní a někdy je prostě třeba udělat něco, za co poneseme důsledky. Euthanasie není lehké téma a Alex Woods tak není úplně veselé čtení, ale jestli máte rádi originální hrdiny a příběhy, mohli byste si Alexe zamilovat.

Audioukázka:

Za knihu děkuji e-shopu  Knihy ABZ

Knihu koupíte zde: knihy.abz.cz/prodej/vesmir-versus-alex-woods

 

 

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Komentáře  
+2 # Jana 2016-10-02 14:26
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!
Citovat
Přidat komentář