Žena v knihách

...kde udělali soudruzi chybu?

Nedá se nic dělat, každý den není posvícení. Na Zaklínače jsem se fakt těšila, měla jsem přesně náladu na něco napínavého a děsivého a byla jsem zvědavá, co "děsivějšího než mučení, trýznění a smrt" vlastně chudáky postavy v knize potká...

 

Nakonec jsem se to teda dozvěděla, ale mám pocit, že už tehdy jsem přeskakovala stránky, protože mě to nebavilo. Léčebna, spousta postav, které se pletou, a k tomu ještě dvě dějové linie, obě podivně zašmodrchané a nepřehledné. Nevím, kde se stala chyba, Fitzek je autor uznávaný kritiky i čtenáři, dostal pár cen a jako jednoho z mála Němců ho čtou i v USA. Tak možná jindy...

 

Rassfeld zhluboka vydechl.

"Dobrá, tak dávejte pozor. Nezjistil jsem žádné vnější zranění, a  přesto je paní doktorka Dornová zřejmě těžce traumatizovaná. Nechci plýtvat časem na nějaká zbytečná vyšetření. Takže, jestli něco víte - či jste něco viděl, tak mi to musíte okamžitě povědět, nebo..."

"Ne, nic jsem neviděl." Caspar zrychloval řeč, když viděl, jak se profesor zase obrací, aby si pospíšil na radiologii.

"Ale našel jsem něco."

Otevřel dlaň a ukázal Rassfeldovi předmět, který ještě stačil sebrat, než ho Bachmann přepadl.

"Nevím, jestli je to důležité, ale tohle Sophia držela v ruce."

"Ne, prosím vás ne."

Rassfeld udělal krok dopředu a téměř s odporem sáhl po malém lístečku.

Vypadal něškodně, přesně jako papírek, jaké děti skládají, aby se mohly střílet gumičkou po třídě. Psychiatrovy zručné prsty se začaly třást, když rozložil malý, dvakrát v polovině složený poznámkový lístek.

"Je to pravda, i když jméno lže," četl šeptem. Potom zvedl hlavu a zavřenýma očima se zahleděl do stropu. V tom okamžiku si Caspar uvědomil rozměr celé té hrůzy. Možná z něj Bachmann sevřením v kravatě vymačkal vzpomínku. Případně to bylo i onou záhadnou větou, kterou Rassfeld právě přečetl a jež mu připomněla jak hádankářskou vášeň Grety Kaminské, tak i hlas moderátora televizních zpráv.

Určitým vodítkem by mohly být malé lístečky nalezené v rukou všech tří obětí, o jejichž osudu však policie vytrvale mlčí.

 

Za knihu děkuji e-shopu Knihy ABZ

Koupit ji můžete zde: https://knihy.abz.cz/prodej/zaklinac-dusi

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář