Žena v knihách

Trojúhelník: jak do něj a zase zpátky

Jeden muž mezi dvěma ženami. Tessa je v tomto trojúhelníku manželkou - čímž je řečeno vše - ale pro nedovtipy: okoukaná, nepřekvapivá, prudivá. Valerie je matka malého pacienta, krásná, silná a zvyklá spoléhat sama na sebe. Doktor jí zachrání syna, je to sympaťák a fešák k tomu, žádný div, že se spřátelí a zamilují. Kterou si fešák Nick nakonec vybere?

Příběh je podáván z pohledu Tessy i Valerie - sledujeme na jedné straně klíčící podezření a na druhé straně vznikající vztah, kterému se oba aktéři snaží bránit, nebo si to aspoň namlouvají. Co se honí hlavou ženě, která ztrácí svého manžela a svou rodinu? O čem přemýšlí žena, která je okouzlena, ale chce se zachovat správně? Na co myslí spořádaný otec a manžel, který se zamiluje jinde? Nešťastní jsou všichni tři, a jeden - vlastně jedna z nich - nešťastný i zůstane. Rozhodne to Nick: je sobecké jít za láskou? Má se zachovat dospěle a zůstat s rodinou? Stojí jeho nové domnělé štěstí za to, aby zničil svou rodinu a opustil dvě malé děti? Kterou z nich vlastně miluje? Na čem záleží?

 

Na můj vkus v závěru Tessa dusila manžela až příliš a taky Valerie mi při té konfrontaci bylo líto a hned bych se jí zastala... ale četlo se to dobře a při opékání špekáčků budu dávat extra bacha ;)

 

Ukázka:

 

Dny plynou a blíží se Vánoce. Připadám si jako ve zlém snu. Jako bych se pozorovala z dálky. Jako bych sledovala krizi cizího manželství se všemi typickými projevy. Mám depku. Příliš piju. V noci nemůžu usnout a ráno mi dělá potíže vstát z postele. Pořád mám strašný hlad, bez ohledu na to, kolik do sebe nacpu nezdravých sacharidů. Zalezla jsem do ulity. Vyhýbám se kamarádkám, dokonce i Cate. A zejména April, která mě bombarduje vzkazy.  Lžu své rodině. Mám plnou pusu toho, jak se nám skvěle daří, což dokládám fotkami dětí na Nickově klíně a krátkými videi na YouTube, doprovázenými hláškami typu: To se fakt povedlo! nebo: To musíte vidět! Nešetřím vykřičníky a občas přidám nějakého toho smajlíka. Předvádím se před dětmi. S falešným úsměvem na rtech prozpěvuji vánoční koledy a s přehnaným nadšením s nimi otvírám adventní kalendář. Nicka vodím za nos. Každou noc se k němu přitulím, používám parfém, který mu na mně voní, a předstírám, že mám za sebou další vydařený den. Většinou obelhávám i sebe. Namlouvám si, že když vydržím hrát tuhle komedii, povede se mi změnit můj život.

Ale nedokážu před ní uniknout. Jsem posedlá ženskou, kterou jsem nikdy neviděla. Vlastně nic nevím jistě. Nemám ponětí, jestli esemeska, kterou jsem viděla, byla od ní, anebo s ní Nick strávil tu noc, co jsem byla v New Yorku. Nevím, co přesně Romy zahlédla na parkovišti. Jestli to bylo nevinné, nebo ne. Netuším, zda si to Nick s tou ženskou rozdal, líbal ji, držel za ruku, anebo jí toužebně hleděl do očí. Možné je všechno. Zůstává záhadou, jestli jí vyprávěl o našich problémech, anebo mě zradil jinak. 

 

Za knihu děkuji e-shopu Knihy ABZ

Koupit ji můžete zde: https://knihy.abz.cz/prodej/na-cem-zalezi

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář