Žena v knihách

Homo homini lupus... anebo ne?

Georgie si vzala za muže vlka. Pardon: novinářka Georgie chtěla udělat rozhovor se zajímavým biologem, který zkoumá vlky, a skončilo to svatbou a dvěma dětmi. Po pár letech a rozvodu dojde k dopravní nehodě, Luke je v kómatu a je třeba rozhodnout o jeho osudu...

Abyste tomu rozuměli: charizmatický Luke s vlastní přírodovědnou show v televizi nechtěl vlky jen pozorovat, ale měl v plánu stát se sám součástí vlčí smečky. Být s nimi co nejvíce, nemýt se kvůli nepřebíjení vlastního pachu, spát s nimi, rvát se s nimi o syrové maso... prostě být vlkem. Po jeho návratu z dvouletého (!) vlčího pobytu se jeho svatá manželka kupodivu opět snaží s ním žít, přesto nakonec k rozpadu rodiny dojde. Po osudné nehodě chce Edward v souladu s otcovým starým přáním nechat ho od přístrojů odpojit, ale Cara věří, že otec by chtěl o život bojovat. Během soudního sporu vycházejí najevo překvapivé skutečnosti z minulosti, protože sovy nejsou tím, čím se zdají být...

Příběh je psán střídavě z pohledu všech postav, takže čtenář přesně rozumí jejich motivaci. Autorka přidává zajímavosti z chování vlků, které vyznívají tak, že mezi lidmi a vlky vlastně není žádný rozdíl: hlavní je rodina, ale když se sourozenci nějakou dobu nevidí a okolnosti se změnily, jsou schopni boje na život a na smrt. Tyhle vsuvky mi ke konci šly na nervy, protože při troše dobré vůle zjistíte, že lidi jsou příbuzní v podstatě s kýmkoli. A ten Lukův vlčí život mi místy přišel fakt přitažený za vlasy - pardon za chlupy - takže jako největší sympaťák a nejuvěřitelnější postava mi z toho vychází Georgie a její nový - naprosto normální ČLOVĚČÍ manžel ;)

 

Ukázka:

LUKE

Mí přátelé z kmene Abenaki říkají, že když se promísí krev lovce a medvěda, stanou se stejným stvořením. Ať se děje cokoli, lovec už nikdy nebude schopen zastřelit medvěda a medvěd nikdy nezabije lovce.

Rád bych věřil, že to tak je.

Rád bych věřil, že pokud s někým prožijete nějakou zkušenost na hranici smrti, výsledkem je zdravá dávka vzájemné úcty.

 

CARA

...

"Vím, proč jsi odešel," prohlásím. "Máma mi to vysvětlila."

Skutečnost, že je gay, mě nijak nešokuje. Vždycky jsem ale měla pocit, že záhadu kolem bratrova odchodu musím nějak rozluštit. Nejdřív mi máma řekla, že se Edward hrozně pohádal s tátou. Nakonec jsem se dozvěděla, že Edward to tátovi řekl, a ten se zachoval tak strašně, že brácha musel odejít. Já to ale vidím takhle: Miliony homosexuálních puberťáků to řeknou rodičům. Někteří z nich zareagují hloupě. Edward odešel jen proto, že otec není dokonalý. A to vedlo mámu k tomu, aby to tátovi dávala za vinu, až se rozvedli. Celý můj život ovlivnilo bratrovo impulsivní rozhodnutí udělat velké gesto.

"Víš co?" prohodím. "Je mi úplně jedno, proč jsi odjel."

Vždyť to ani není lež. Je mi vážně fuk, proč Edward zmizel. Vlastně mě zajímá především to, proč jsem mu já nestála za to, aby zůstal.

 

Za knihu děkuji e-shopu Knihy ABZ

Koupit ji můžete zde: https://knihy.abz.cz/

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář