Žena v knihách

A to je všechno? Nic zásadního už nepřijde?

Takhle: viděla jsem Patrika Hartla u Krause. Je to velkej sympaťák a má neuvěřitelný smích. (Vlastně bych ráda byla u toho, až se potkají s mou kamarádkou Eliškou. To bude večírek ;) A viděla jsem důkaz, že Patrik není sráč. A jsem nalákána na jeho druhou knihu :)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsou spolužáci z gymplu. Řeší standardní věci v rámci krize středního věku: nevěru, další těhotenství manželky, nespokojenost v práci, nemanželské dítě, osamělost - každý podle toho, kam to dopracoval. Což jako obvykle bude tématem nadcházejícího třídního srazu, po kterém si čtyři nespokojení skoročtyřicátníci nad ránem domluví "malej testosteronovej refreshment": jeden se na veřejnosti vyslíkne donaha, záznam pošle ostatním, a ti to musí neprodleně udělat taky. Jasně, opilecký hec. Jenže Karel to nazítří fakt udělá. A tady mám trošku problém: když se autor - btw divadelní režisér - proběhne na adama po Staromáku, je to úlet. Ale odsoudí ho někdo? Přijde proto o práci? Nebo o kšeft? Za přesně 160 mega? Asi ne. Karel je v úplně jiné situaci: jde na jednání, kde se má prodat část firmy za slušné prachy - dlouho se o to snažili, společník se na to jenom třese. Jenže Karel zrovna řeší existenciální krizi a má pocit, že už do smrti pojede jen podle jízdního řádu a že vlastně ten podíl ani prodat nechce... A tak mu přijde jako dobrý nápad nakráčet do zasedačky nahý - obchodní partneři omdlévají a byznys je v háji. Další podobně neuvěřitelné striptýzy následují. Chápu, že se čtyřicítkou na krku má chlap pocit, že mu ujíždí vlak a že už nestihne to, co mu na gymplu přišlo jako samozřejmost, ale vyslíkání jako řešení jsem jim prostě neuvěřila. Jinak je to napsáno svižně, vtipně, občas dojemně. Ostatně možná jste slyšeli o úspěšné one man show Caveman - tak tu napsal taky Patrik Hartl. A já se fakt těším na novinku Malý pražský erotikon, která má být podle autora o lásce, vztazích a hledání jiskření.

Ukázka:

"Klára se ode mě ráno odstěhovala. Řekla, že už se mnou nechce bejt, když ani nejsem schopnej se odhodlat k žádný reakci, přestože se dovím, že spala s někým jiným. Odešla, a já pak měl v práci dojem, že jestli něco neudělám, kompletně mě to rozloží. Navíc jsme dneska měli prodat část firmy a já to vlastně udělat nechtěl. Tak jsem se svlíknul."

Kamarádům spadla čelist. Nejvíc pochopitelně Šampónovi, který za Karlovu situaci cítil i svůj díl odpovědnosti.

"Kam odešla?"

Karel ale neměl chuť svěřovat se do detailů.

"Nevím. Možná k rodičům. Fakt netuším. Jediný, co vím, je, že jsem dnes absolvoval zatím nejhorší den svýho života. Klára je pryč, můj společník v práci rozmlátil vzteky celou kancelář a firma přišla o sto šedesát milionů z obchodu, kterej jsem zrušil svým vytaseným pérem."

Nikdo nevěděl, co na to říct. Nakonec se první vzpamatoval Tečka.

"Lituješ toho?"

Karel vypadal úplně na odstřel.

"Čeho?"

"Že ses svlíknul."

"Ani ne. To bylo překvapivě docela zábavný. Aspoň jsem si chvíli nepřipadal jako blbec, kterej se nezmůže už vůbec na nic."

Šampónovi zazvonil telefon. Byla to Klára. Napadlo ho, že horší okamžik si opravdu vybrat nemohla.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář