Žena v knihách

Taková normální rodinka

Mark Haddon vydal v roce 2003 knihu Podivný případ se psem a posbíral za ni kdeco. Jednou z jeho dalších knih jsou Problémové partie. Narazila jsem na ně náhodou, sáhla po nich kvůli slibnému názvu, a nenachytala se.

Problémové partie se vyskytují v každé rodině. V tomto případě má matka Jean na počátku důchodového věku milence a otec George příznaky počínající duševní poruchy. Syn Jamie je homosexuál, se kterým se právě rozešel přítel. Dcera Katie se má vdávat, ale možná nechce. A termín svatby se neúprosně blíží a všechno spěje k velkému finále...

problémové partie

Nejpůsobivější pro mě byly pasáže s popisem Georgových panických stavů - závratě, mizející podlahy, broukání dětských říkanek - ty dušení poruchy Haddonovi fakt jdou :)

Nejvíc na nervy mi lezla Kate - co je to sakra za ženskou, co pořád ječí? Co se hned vztekne? A kde na to rodiče s Jamiem přišli, že Ray pro ni není dost dobrý? Ten jediný normální, taková ta klidná síla, na kterou se vždycky můžete spolehnout. Ten, který bůhvíproč ještě nevzal nohy na ramena a od celého toho panoptika včetně zpovykané Kate dávno nezdrhnul!

Moje první setkání s autorem se odehrálo na zkušebně Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě prostřednictvím jeho Podivného případu se psem. Btw inscenace se fakt povedla, herců se v intimním prostředí můžete pomalu dotknout a domů odcházíte rozhozeni působivým zážitkem. Problémové partie coby kniha samozřejmě nejsou tak intenzivní, ale bavily mě a ani ta Kate nakonec nebyla taková kráva ;)

Audioukázka hned pod tím psem :)

audioukázka

Za knihu děkuji e-shopu Knihy ABZ

Můžete ji koupit zde https://knihy.abz.cz/prodej/problemove-partie-2

 

 

3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář