Žena v knihách

Když se narodíte s křídly...

Tipy na knihy sbírám náhodně a ke čtení se pak dostanu klidně i za pár měsíců. To už většinou nemám páru, kde jsem k tipu přišla a o čem to má být - jako přesně v tomhle případě. 

Podivuhodné souženíSoužení jsem si donesla domů, za podivného podmračeného letního dne si vlezla do postele a četla. Po pár stránkách jsem se začala ošívat, protože holky, co se mění v kanáry, a jiné holky, co běžně vidí duchy a mluví s nima, nejsou úplně standardními hrdinkami. Pak si jedna vyřízne stříbrným nožem srdce z těla, a to mě přinutilo podívat se na zadní stranu přebalu: Magický realismus bla bla bla... A sakra, takže to nebyl jen ulítlý začátek! Tohle nesnáším: podivné věci, které se dějou jakoby nic. Z matky je hrstka modrého prachu a mimino se narodí s křídly! To není nic pro mě, pardon všichni milovníci Márqueze, ale každý prostě tohle nedává. Mě nejvíc baví realita - nebo když už tak žánrovka, tam je to jasný a regulerní a daný - a když se bude upír živit ranní rosou, řeknete si wtf!? Ale tady si to můžete říkat na každé druhé stránce! Takže za mě: když se někdo tváří jako normální holka z masa a kostí, ať se neproměňuje zničehonic v kanára!

Výsledek ovšem je, že jsem to dočetla ještě ten den. Bylo to popletený a zamotaný a složitý jako občas život každého smrtelníka. Atmosféra souživá, přízračná, ve které jsou znamení a podivnosti každodenní realitou, a láska buď trvalá, bez nároků nebo zvrácená a pokřivená... A kromě toho se tam taky vyskytlo dobro a naděje. Vlastně to bylo moc příjemné čtení. Ale teď se fakt těším na něco normálního, kde ptáci budou ptáky a lidi lidma!

Audioukázka:

 

Za knihu děkuji eshopu  Knihy ABZ

Knihu je možné koupit zde https://knihy.abz.cz/prodej/podivuhodne-a-krasne-souzeni-avy-lavender

 

 

3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář