Žena v knihách

Nakoukání do hlav zmatených teenagerů

U tohohle jsem málem vyskočila z kůže - původně jsem totiž nevěděla, že je to kniha pro teenagery. Hlavní hrdinové se každý octnou ve zvláštní situaci - a pokaždé, když už to vypadá, že by si mohli navzájem pomoct, udělá jeden z nich nějakou kravinu, takže se všechno ještě víc zamotá. A to se stane asi tak tisíckrát! Možná si na ty myšlenkové pochody vzpomenu, až mě bude k šílenství přivádět moje dcera ;)

 

Moře kliduNastya je na škole nová, je krásná a nemluví. Další zvláštní případ je Josh - byl soudně zplnoletněn, protože mu postupně všichni členové rodiny zemřeli. Pak je tu ještě jeho kamarád Drew - okouzlující mladík, který má zdánlivě všechno.

Proč vlastně Nastya nemluví se dozvíte až na konci knihy poté, co jste ji chtěli několikrát odložit, protože těch kotrmelců máte plné zuby. Celá ta kniha je vlastně napsaná tak, jako když vám v hovoru někdo něco naznačí s tím, že se jako máte vyptávat dál, abyste z něj dostali celou tu ohromnou zajímavost. Šlo mi to hrozně na nervy. No ale nakonec jsem dočetla a nějakým zvrhlým způsobem mě to i bavilo... možná nějaká reminiscence puberty... A teda... můžu doporučit - pokud jste zamilovaná puberťačka ;)

PS: Audioukázka dneska nebude. Fakt mi to nešlo z pusy. Už mi prostě chvíli není patnáct... :)

Ukázka:

Je úterý, pátá hodina a slečna McAllisterová učí poezii. Úplně stejnou hodinu jsem už jednou absolvovala, takže už jenom poslouchám a snažím se moc nezírat na toho nádherného neskutečného kluka, kterému jsem zlomila srdce. Ani nevím, jak dlouho jsme si nakonec v sobotu vykládali. Jenom vím, že jsme nic nevyřešili. Nebylo co. Všechno, co jsme měli, už skončilo v žumpě předtím.

...

Když položím papír Joshovi na lavici, posune si ho před sebe, ale jinak mě vůbec nebere na vědomí. Neexistuju. Dala bych jednu ruku za to, abych mohla vzít všechno zpátky a znovu ho slyšet, jak mi říká Sluníčko.

 

Za knihu děkuji eshopu  Knihy ABZ

Koupit ji můžete zde http://knihy.abz.cz/prodej/more-klidu

 

1.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář