Žena v knihách

Kniha vám může zachránit život. Nebo aspoň prodloužit...

Podle anotace je knihkupec A. J. Fikry zatrpklý vdovec. K obchodním zástupkyním se chová hrubě a po večerech poctivě pracuje na svém alkoholismu během četby oblíbených knih anebo jednostranné konverzace se svým nejvzácnějším titulem - první knihou E. A. Poea s názvem Tamerlán. (Po pár stránkách mě tak dost překvapilo, že je Fikrymu teprve třicet devět.... )

Příběhy opředenJednou ráno je vzácná kniha pryč. Naopak navíc je v knihkupectví mezi regály dvouletá holčička s cedulí na krku, jejíž utopenou matku vyplaví nazítří moře. Podle posledního přání matky má Maya vyrůstat mezi knihami, což po pár dnech A. J. uzná jako dobrý nápad a holčičku adoptuje. Zřejmě tím zachránil kromě jejího i svůj život. Pak se zamiluje do obchodní zástupkyně jednoho nakladatelství, ale trochu mu trvá, než ji získá. Amélie je přitom první postava, se kterou vás autorka seznámí, takže je od začátku jasné, že se ti dva dají dohromady. Touhle dobou jsem si říkala, že se to začíná moc courat, že A. J. je trochu nečitelný a Amélie zas příliš drsná a že to možná ani nechci dočíst. Ale pak dojde k pár zajímavým zvratům a příběh se krásně uzavře.

Na začátku každé kapitoly A. J. doporučuje Maye jednu povídku - například od Raymonda Carvera. Vypadá to totiž, že z Mayi bude spisovatelka. Několik z nich mám chuť si přečíst - a to povídky moc nemusím :)

 

Za knihu děkuji eshopu  Knihy ABZ

Koupit ji můžete tady http://knihy.abz.cz/prodej/pribehy-opredeny-zivot-a-j-fikryho

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář