Žena v knihách

Anna a Švýcarsko

Anna má smutek. Anna nemá žádné přátele. Nemá ani zaměstnání, ale má muže, tři děti, dva milence a psychiatričku. Přesto Anně něco chybí... Vysvětlením by snad mohla být klinická deprese - ale na to by psychiatrička měla přijít a nějak to řešit, nebo ne?

HausfrauJako... těšila jsem se: dobrý román o ženě a každodenním životě v manželství aby pohledal. Navíc bestseller - to se bude číst jedna báseň! No, ani ne... Po zajímavé obálce vás překvapí červený font - jako že je tu něco v nepořádku...?

Anna na mě postupně čím dál tím víc působila jako hrozně nesympatická osoba: pořád řeší sama sebe, ale vlastně o ní nevíme nic: co by chtěla? Proč studovala vysokou s hlavním oborem péče o domácnost? Proč se vdala? Co její muž měl, a teď po pěti letech už nemá?

Tchyni je podezřelé, kde Anna celé dny courá. Možná je jí taky divné, že třetí dítě vypadá jako cizí. Anna to neřeší. Cítí se sama. Vdala se za cizince, odešla do jeho země a je překvapená, že se tu necítí jako doma. Nemá práci, záliby, přátele, cíle ani sny. Má smutek.

Možná, že autorka nečetla Paní Bovaryovou. Ani Annu Kareninu a Effi Briest. Ale že by je nečetl ani nikdo z nadšených hodnotitelů Hausfrau...?

Co mě naopak bavilo byly originální pasáže, které srovnávaly chování lidí s gramatikou německého jazyka. Ale zas každý nemá lingvistickou úchylku, že ano... ;)

Audioukázka:

Za výtisk děkuji e-shopu  Knihy ABZ

Knihu koupíte zde: Knihy.ABZ.cz: Hausfrau

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář