Žena v knihách

Ahoj Patriku,

tak už jsem Tě zase viděla u Krause! A nemohla jsem zaboha přijít na správné slovo, které by vystihlo, jak působíš. Ale nakonec jsem na ně přišla: bezelstnost! Ty působíš tak neuvěřitelně upřímně a spontánně! Jako že je Ti úplně fuk, jak budeš na obrazovce vypadat nebo že bys moh nedej bože přemýšlet o svém mediálním obrazu... Zero profilační neuróza.

okamžiky štěstíJak mi tenhle pojem kdysi vysvětlil jeden známý, jde o neustálou snahu o to, vypadat před ostatními co nejlíp a nejzajímavěji. Tak to Ty fakt nemáš :D A zase jsi se hodně jakože HODNĚ smál. Bylo to fakt vtipný. A asi to splnilo účel, protože už druhý den jsem měla Tvou novinku v posteli :)

Říkal jsi, že nemám přeskakovat, ale začít že můžu z kterékoli strany: vybrala jsem si Jáchyma. Jak Tě to vůbec napadlo, psát jeden příběh očima dvou lidí? Připomnělo mi to Můj romantický příběh D.C. Jacksona, i když tam fakt nešlo o sourozence... Teda - ten začátek s autonehodou... hustý. Pak to těhotenství, vzpomínky na tajemného strejdu z dětství, první láska, problémy ve škole, rozchody, cesty, dluhy, Bohnice, podvod... No četla jsem do rána a nemohla se odtrhnout!

Dvě věci mě napadají: používáš atraktivní motivy jako parkour, divadlo, New York, zaoceánská loď... ale stalo by se něco, kdyby třeba Veronika dostala svůj první kšeft u nějakýho nonema? Musel to být ausgerechnet Kellner?

A místy mi vadilo, že jsem věděla, co přijde: co se asi tak stane, když se Veronika nechá zapsat zrovna do Plzně..? Jak to asi dopadne, když se Jáchym rozhodne provést poslední, ale fakt úplně poslední podvod..?

Ale jinak ohňostroj nápadů: jak prosím Tě člověka napadne, že někomu se erotické sny zdají vždycky ve tmě? Myslím jako s tmou v tom snu, takže vlastně nikdy neví, s kým spí? :O

Knihu jsem nemohla odložit. Až v druhé půlce Veroničina příběhu mi to začalo trošku drhnout a připadat trochu rozvláčné. Ale vzhledem k tomu, že příběh začíná vlastně mezi puberťáky - což je už skoro jiná generace - mě to vlastně celkově bavilo moc. A jak jsem zjistila, z románu je takřka ze dne na den bestseller a brzy se určitě bude čekat na dotisk. Takže velká gratulace a těším se na příště!

Tvoje Žena v.k.

Audioukázka:

Za výtisk děkuji e-shopu  Knihy ABZ

Až bude znovu dostupná, koupíte ji zde: Knihy.ABZ.cz - Okamžiky štestí

 

 

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář