Žena v knihách

Mnoho povyku pro nic

Elena má kamarádku Lilu. Lila je moc chytrá. Elena se jí chce vyrovnat. Má ji ráda, možná ji miluje a taky jí závidí. Když je Lila nejlepší ve škole, Elena se taky moc snaží. Když Lila se školou skončí, pochybuje najednou i Elena o smyslu všeho toho biflování. Lila se bude vdávat. Neměla by to udělat i Elena? Do toho parta, rodiče, hierarchie rodin jedné neapolské čtvrti podle bohatství, střípky osudů ostatních...

Geniální přítelkyně...nudnější knihu už jsem dlouho nečetla. A že jsem teda podle nadšených reakcí čekala bůhvíco! Jo, upřímné to je, ale taky dějově chudé a přelidněné, kvůli tomu je asi na začátku na TŘECH stranách seznam osob jako u divadelní hry. A mě fakt nebavilo listovat pořád dopředu a hledat, kdo je Antonio a kdo Alfonso a do které rodiny asi tak patří a tudíž jaké vazby pozitivní nebo negativní má k ostatním, kteří zase patří k jinému klanu... Takhle: být Elena moje babička, která mi svým vyprávěním pomáhá proniknout do historie mojí vlastní rodiny a pochopit své vlastní kořeny, bylo by to jiné kafe. Tahle to ale byl deníček nejisté a žárlivé holky, u které vás fakt překvapí, když Lila na konci nazve geniální naopak ji.

Elena Ferrante je pseudonym, skutečnou identitu autora nikdo nezná a ano, mnozí si myslí, že jde o muže. Což by jindy vzbudilo mou zvědavost, ale jsem z té knihy tak unavená, že Eleně její tajemství klidně nechám.

PS: Další tři díly (!!!) koupíte postupně v eshopu Knihy ABZ

Geniální přítelkyně je ke koupi na tomto odkazu https://knihy.abz.cz/prodej/genialni-pritelkyne-dil-prvni

Audioukázka:

 

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář