Žena v knihách

Erika Fosterová poprvé 

Každý nový titul Roberta Bryndzy se spolehlivě stane bestsellerem, takže nastal čas, abych i já přestala tento fenomén ignorovat a seznámila se s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou.

Dívka v leduVyhublá žena středního věku s traumatem z minulosti se do případu zakousne jako buldok. Má "čuch na lidi" a občas ignoruje služební postupy, takže šéfové to s ní nemají úplně jednoduché. Když musíš, tak musíš. A vyšetřování vraždy dívky, nalezené pod ledem, vede do londýnské high society, kde může slon bez dozoru rozflákat hodně drahého porcelánu...

Nadřízení byli maličko pomalejší a Erika zase trochu protivná. A vrahův motiv jsem vlastně taky úplně nepobrala... Nicméně celkově to nebylo špatné a napětí nechybělo, takže s Nočním lovem asi nebudu dlouho otálet. Navíc je mi autor prostě tak nějak sympatický: Brit, ovšem se slovenským příjmením (zřejmě po manželovi), a žije v Nitře (občas v Londýně). Mám pocit, že žije svůj sen: mraky prodaných knih po celém světě, nedávno vydaná americká edice Dívky v ledu a spousty plánů. Hrdinka nové série se bude jmenovat Kate Marshall. Ale nebojte se, s Erikou Robert Bryndza neskončil a o své první - romantické - hrdince Coco Pinchard by rád napsal něco nového. Prostě pracant! Taky za přečtení knihy mi slušně poděkoval a slíbil, že na případný dotaz rád odpoví. Na každý. Nezkoušela jsem, ale vy můžete :)

 

Audioukázku si poslechněte zde:

 

Za knihu děkuju knihkupectví Knihy ABZ

 

Koupíte ji zde Dívka v ledu

3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář