Žena v knihách

Další bestseller do sbírky

Od Patrika jsem četla všechno. Prvok byl spíš náhoda, ale pak už jsem se na další knížky těšila. Dobře se to čte, každá postava má zajímavý příběh a kolikrát máte pocit, že tohle se stalo kámošce. Takže Nejlepší víkend ještě horký z tiskárny musel hned za mnou!

Nejlepší víkendPředně - stejný model: současnost, několik postav, co prožívají míň či víc významné životní zvraty a jejich osudy se místy protínají. Tedy přesně to, co mají fanoušci na Hartlovi rádi. A k tomu pocit, že křivda z mládí se dá odpustit, čas všechno zahojí a jednou kamarádky - navždy kamarádky. Léty se prostě ega obrousí, zkušenosti překryjí ty dřív tak strašně důležité touhy a zůstane to podstatné.

A teď co nefunguje: 1. Nemohla jsem se začíst. Postavy se mi pletly a nerada se vracím a zjišťuju, kdo je kdo. 2. Vada tisku. Spousta stránek ujíždí mírně do strany a taky čísla stran se pak překrývají. Jasně, na text to nemá vliv, číst se to dá, ale prostě to rušilo. (A ano, Patrik na svém fb psal, že je mu to líto, ale tím ten problém nezmizel.) 3. Opravdu čtyřletý kluk invertuje slova? 4. Opravdu otec novorozeněte, co chodí do práce a pak s kočárem na procházky a na pohotovost a konejší rozhozenou šestinedělku, stíhá TŘEM lidem vyrobit TŘI FOTOKNIHY?? Takhle: mám na kontě dva kusy, a byla to práce jak na kostele. Od té doby jsem se nedokopala. A to žádný čerstvý mimino nemám. 5. Spoiler: Andrea by si měla uvědomit, že jednou bude taky stará a měla by být vděčná za neobyčejný vztah syna a babičky. Nejdřív se jí nelíbilo, jak Květa pořád smutní po Rudolfovi a jen kňourá, a pak zas nový elán a změny byly taky špatně?? 6. Nejhorší okamžik knihy: když Jirka přemýšlí, jestli zavolat záchranku, anebo nechat svou matku umřít. Proboha! Je to jeho matka! Nechala je v nouzi bydlet ve svém domě. Nečetla jsem nic o tom, že by do nich jako nesnesitelná tchýně rejpala, mluvila jim do manželství či výchovy nebo se je snažila záměrně rozeštvat. Spáchala akorát to, že byla prostě stará!

Takže Nejlepší víkend jsem si neužila, těžko říct proč vlastně, když předchozí knížky mě bavily a mustr je stejnej, zřejmě se toho sešlo víc. Moc jsem se neskamarádila s postavami, na kafe bych šla tak nejspíš s Markétou. A je mi to líto, protože jsem se těšila a Patrik je velkej sympaťák. Tak třeba zase příště.

 

Audioukázku si poslechněte zde:

 

Za knihu děkuju knihkupectví Knihy ABZ

 

Koupíte ji zde Nejlepší víkend

1.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář