Žena v knihách

Americká krása počesku

Hynek má zrovna trošku horší období: dluhy, alkohol, žena zralá na rozvod, syn na přesdržku. Co s tím?

ChirurgPracuje jako chirurg v menší nemocnici a je rád, že je rád. Vlastně moc rád není: lepší práci po svým průšvihu nemá šanci dostat, nevychází s penězi ani s manželkou. Hynek je nasraný. Nic mu nedělá radost a valí se na něj průser za průserem, kterým uteče vždycky jen na chvíli v objetí své milenky. Má to vůbec smysl?

Než Petra Dvořáková začala psát, pracovala jako zdravotní sestra. V prostředí nemocnice je jako doma a umí to taky tak podat, takže příběh vás hned na začátku pohltí. Postupně jím probublává ta všudypřítomná nasranost, ale taky rezignace, takže se mi několikrát vybavil Lester Burnham z Americké krásy. Hynek ovšem nezačne cvičit a pracovat v rychlém občerstvení - Hynek dál operuje břicha, bojuje s pubertálním synem, vyhýbá se manželce a v rámci možností pomáhá rodičům. Hynek drží hubu a krok. Je ve svěráku, a všichni kolem utahujou šrouby. Když je mu nejhůř, vyřeší to aspoň na chvíli flaška. Najde ještě někde zbytky síly a svoje koule?

Chirurg je svižný román o chlapovi s krizí středního věku. Na mě už pak bylo místy toho kňourání moc. Každý má možnost změnit svůj život. Nemusí to být příjemné a výsledek se nedostaví okamžitě, ale je to každého volba. Jaká bude ta Hynkova?

Audioukázku si můžete poslechnout zde:

Za knihu děkuji knihkupectví Knihy ABZ

Koupíte ji tady https://knihy.abz.cz/prodej/chirurg-5

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář