Žena v knihách

Nová hrdinka, nový příběh a originální zápletka, která spojuje vyšetřovatelku s kanibalem... Nekupte to!

Kanibal z Nine elmsVy víte, že pro Roberta Bryndzu mám trochu slabost: je to sympaťák, jakoby napůl Slovák, takže vlastně ze čtvrtiny Čech ;) Navíc je hrozně zdvořilý a vděčný, za přečtení knihy vždycky poděkuje, zdůrazňuje, že bez svých fanoušků by nic nedokázal a na každý message odpoví. Aspoň tak jsem to četla, osobní zkušenost zatím nemám :)

Na jeho novou sérii jsem se těšila moc, protože to be honest předchozí vyšetřovatelka Erika byla tak trochu svérázná a nepřístupná, zkrátka za kámošku ji úplně nechcete. Kate Marshall je mi sympatičtější a tak nějak lidštější: na začátku příběhu se zapletla šéfem, odhalila sériového vraha a další navazující události řešila ne úplně nejlíp. Od policie byla odejita, teď po patnácti letech učí na univerzitě a shodou okolností se dostala k případu, který navazuje na její předchozí. Vlastně to vypadá, jakoby byl kanibal z vězení venku...

Příběh je napínavý, hned ze začátku tu máme originální zvrat, který je podstatný pro následné fungování vlastně všech postav. Je to čtivé, svižné a úchylné jen přiměřeně (až na ten incest, to na můj vkus bylo na jednu postavu už moc poruch najednou).

A teď k překladu: několikrát jsem měla při čtení podivný pocit. Ani ne, že by to bylo úplně špatně, spíš drobné nuance v použití jazyka - jakoby knihu překládal cizinec. "Moře bylo průzračné a bouře se z něj odplavila", "ve zpocených rukách", "neustále myslela na policistu, který vyzvedl Caitlyn před klubem mládeže, jehož tvář se utápěla ve stínu auta". Zbytečný kaz na jinak výborně odvedeném řemesle.

 

Audioukázku si můžete poslechnout zde:

Za knihu děkuji knihkupectví Knihy ABZ

Koupíte ji zde https://knihy.abz.cz/prodej/kanibal-z-nine-elms

 

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář