Žena v knihách

Vaše dítě je obviněno z vraždy. Co uděláte?

Státnímu žalobci Andymu Barberovi jednoho rána zavolají, že byl zavražděn čtrnáctiletý chlapec, shodou okolností spolužák jeho syna Jacoba. Andy se ujímá vyšetřování, aby záhy zjistil, že některé stopy vedou k Jacobovi...

Jacobova obhajobaJasně, nůž v šuplíku ještě nic nedokazuje, ale někdo by si to mohl vykládat špatně. Spolužáci se chovají divně a moc se jim nechce vypovídat. Jacob byl prý šikanován a má podivné koníčky. Andy je z případu odvolán, přesto si je jistý: jeho syn má své nálady jako každý teenager, ale není přece vrah!

Podstatnou roli tu sehraje teorie "násilnického genu" (wtf??), aby do děje mohl zasáhnout i Andyho otec, toho času ve vězení, odsouzený na doživotí. Tahle linie mi přišla trochu přitažená za vlasy - i bez ní by ústřední téma rodiče, konfrontovaného s tak strašným podezřením, stačilo. Jacobovu matku týrají pochybnosti, nicméně Andy si stále nic takového nepřipouští. Proč tedy ten nůž vyhodil? Pochybuje taky, ale odmítá si to přiznat? Ano, Jacob byl jako malý poněkud problematický, sem tam ve školce některé dítě kolem něj upadlo a možná si něco zlomilo, ale ve škole už se nic takového nedozvídáme: žádná agresivita, žádné kázeňské problémy, třídní důtky, dočasná vyloučení... Co se to pak ale stalo na té Jamajce??

Nemůžu ani naznačovat, protože pak už byste věděli skoro všecko. Každopádně přes trochu kostrbatou formu střídání časových rovin a některé pro mě málo uvěřitelné motivy tuhle knihu dlouho nedostanete z hlavy. Co byste v takové situaci udělali jako otec vy? A co jako matka?

Audioukázku si můžete poslechnout zde:

Za knihu děkuji knihkupectví Knihy ABZ

https://knihy.abz.cz/prodej/jacobova-obhajoba

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Přidat komentář