Žena v knihách

Na dovču dobrý aneb vražte do názvu oblíbenou herečku, a v knihovně bude fronta!

Nadpisem je řečeno vše. Vlastně to není špatný způsob vyřešení problému, zda se o takových knihách vůbec rozepisovat: zavedu kategorii "dovča" a vy už budete vědět ;)

Tři ženy kolem třiceti řeší každá nějaký problém a katalyzátorem řešení - i když dost mizerným vzhledem k nerozhodnosti hrdinek - se stane společný pobyt v penzionu nemocné tety.

Její nejoblíbenější zábavou je koukat na filmy s Meryl Streep, které jsou pak všemi účastnicemi rozebírány a samozřejmě nahlíženy skrze jejich momentální životní situace. Chápu, že nevěra či nabídka k sňatku jsou zásadní životní okamžiky, nicméně řešit bez výrazných zvratů nebo aspoň posunů na 350 stranách, jestli si mám vzít snoubence, nebo si radši začít s tím fešáckým doktorem, už mi ke konci přišlo hodně otravné. Všechny tři hrdinky a jejich problémy se mi navíc celou knihu pletly, ale všechny nakonec svého štěstí došly - zaplaťpámbu! - a já si odnesla 2 tipy na filmy s Meryl, které si ráda dám :)

Ukázka:

Přesto, když si vzala první sousto - a opravdu nemělo chybu - sladký dort jí na jazyku zhořkl. Nevyznala se ve svých pocitech a těžko by je dokázala obhájit. Chtěla se vdát za Olivera a současně to nechtěla. Matteo Viola ji přitahoval, ať si to přála nebo ne. Chtěla zůstat a chtěla odejít.

..........

June si vzala sousto svatebního dortu: "Bože můj, dokážete si představit, že by se každá vteřina vašeho života nahrávala a mohla být použita proti vám, až se bude rozhodovat, jestli půjdete do nebe? Mě by posílali zpátky na Zem znovu a znovu."

Mě taky. Třeba za tu chvíli, kdy jsem přijala Oliverovu nabídku k sňatku, protože jsem měla strach cokoli udělat - i odpovědět ne.  Nebo třeba za okamžik, kdy jsem byla s Oliverem v posteli a myslela na Matteovu tvář a tělo...

"Mně by bránu do nebe navždycky zavřela už jenom střední škola," konstatovala Isabel a zavrtěla hlavou.

"Hele, lidi na Zemi používají jenom tři procenta mozku," zopakovala Kat slova advokáta Alberta Brookse, "což způsobuje většinu jejich problémů. To je nejspíš pravda."

Film byl hřejivý, zábavný a zajímavý, přesně tak veselý a procítěný, jak stálo na obalu DVD. Kat si uvědomila, že se uvolnila a vychutnává si každé sousto miniaturního svatebního dortu. Až do chvíle, kdy ji jedna replika přiměla k zamyšlení. Přesně jak před začátkem filmu tvrdila Lolly.

"Myslíte, že to tak vážně je?" zeptala se Kat. "Že strach je mlha, která brání lidem v opravdovém štěstí?"

"Nejspíš ano," odpověděla June. "V několika situacích jsem se bála jednat, protože jsem nevěděla, jak to dopadne. Anebo prostě ze strachu. Je to lidské, ne?"

Isabel kývla. "I já se mockrát Edwarda nezeptala na naše problémy, protože jsem se bála, že uslyším něco, co se mi nebude líbit."

Kat si upravila polštář na židli a pak si uvědomila, že pocit nepohodlí pramení zevnitř. Ze strachu neudělala - a neřekla - příliš mnoho věcí. Možná ve skutečnosti ví, co chce, ale bojí se za tím jít.

 

Za knihu děkuji e-shopu Knihy ABZ

Koupit ji můžete zde: https://knihy.abz.cz/prodej/muj-zivot-moje-rodina-a-meryl-streepova

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Komentáře  
+1 # Stepi 2016-12-05 21:57
Já jí dočetla dneska,četla se mi lépe a rychleji jak se blížil konec. Hledala jsem o Mii March další, ale přeloženou jsem nenašla. Nevíte jestli se nemýlím?
Citovat
+1 # Žena v knihách 2016-12-06 08:48
Stepi, je mi líto, ale žádná další přeložena nebyla a ani nevím o tom, že by se nějaká chystala. Příležitost dát si to třeba v angličtině? ;) http://www.bookdepository.com/search?searchTerm=mia+march&search=Find+book
Citovat
+2 # Anonymous 2014-06-08 09:14
Meryl Streep je ta nejlepší herečka v dnešní době,nikdo se jí nevyrovná. :twisted:
Citovat
+2 # Anonymous 2014-06-07 20:11
Mám jí koupenou, jelikož Meryl Streep naprosto zbožňuji, je to moje nej herečka :)
Kdyby si měla chuť, tak na tomhle blogu probíhá knižní maraton, tak to pojď vyzkoušet, bude to stát za to a můžeš i něco vyhrát :)
http://books-films.blog.cz/1406/letni-knizni-maraton
Citovat
0 # Anonymous 2014-06-06 22:09
Cituji Anonymous:
Já po ní sáhla, protože mám tyhle rodinné příběhy ráda, Meryl Streep taky a navíc jsem byla nemocná, takže se mi to četlo dobře.
Jj, přesně, čte se to dobře a žádný velký dojem nezůstane... aspoň u mě :)
Citovat
0 # Anonymous 2014-06-06 17:57
Já po ní sáhla, protože mám tyhle rodinné příběhy ráda, Meryl Streep taky a navíc jsem byla nemocná, takže se mi to četlo dobře.
Citovat
Přidat komentář