Žena v knihách

Osud, nebo svobodná vůle?

Tři sestry v Paříži na konci 19. století. Bída s nouzí, matka udřená a věčně nalitá absinthem a za dveřmi každou chvíli domácí s nastavenou dlaní. Kde brát, a nekrást? Holky budou baletky!

Dívky z MontmartruAntoinetta, Marie a Charlotta docházejí do baletní školy s tím, že si jednou svých pár franků vydělají na jevišti pařížské opery. Jenže Antoinetta je moc hubatá a taky potká chlapce, jakého se všechny matky obávají, takže bude nakonec vděčná za práci v prádelně. Marie o všem včetně sebe moc přemýšlí a pochybuje, ale za model si ji vybere Edgar Degas, takže na polívku by bylo. A možná se časem najde nějaký abonent, který si ji vezme pod svou ochranu a postará se o ni. Charlottě zatím záleží hlavně na tom, kdy už dostane novou stuhu, aby na hodinách vypadala krásně. Řeklo by se, že holky nic dobrého nečeká. Že okolnosti budou silnější a přes všechnu snahu dopadnou stejně jako hrdinka Zolova románu Zabiják. Ale nemají opravdu žádnou šanci?

Autorka příběh vypráví střídavě z pohledu obou starších sester s občasnými citacemi z dobového tisku, které šikovně skládají dohromady osudy smyšlené a reálné. Popisovaný soudní proces se skutečně odehrál, stejně jako se skutečná modelka Edgara Degase se jmenovala Marie van Goethem. Kam až se dá zajít, co všechno je třeba udělat pro zaplacení nájmu, pro sestru ve vězení, pro lásku? Budete holkám držet palce, uvidíte!

Audioukázka:

 

Za knihu děkuji eshopu  Knihy ABZ

Knihu je možné koupit zde https://knihy.abz.cz/prodej/divky-z-montmartru

 

 

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Komentáře  
0 # Adéla Harazimová 2015-10-07 22:06
Jako skvělé čtivo můžu doporučit Jussiho Adlera-Olsena. Skvělé kriminálky. Hlavně se těším na novou knihu Nesmírný. Má vyjít na konci října 2015.
Citovat
Přidat komentář